^Początek Strony

• Najczęstsze przyczyny pożarów domów

- umyślne podpalenie lub nieumyślne zaprószenie ognia, na przykład zaśnięcie z tlącym się papierosem, - wzniecenie ognia przez pozostawione bez opieki dzieci, - awaria instalacji elektrycznych naprawianych lub przerabianych przez niedoświadczoną osobę,

• Jak reagować, gdy w domu wybuchnie pożar

Pierwsza zasada brzmi... ewakuacja! W wielkich emocjach towarzyszących pojawieniu się ognia mieszkańcy domu nie są w stanie ocenić, jak groźny jest pożar. Należy zadbać o bezpieczeństwo ludzi, szczególnie dzieci, oraz natychmiast wezwać straż pożarną - dzwoniać na numery alarmowe - 998 lub 112..

• Jak postępować w czasie ewakuacji

Zasadą ochrony przed dymem jest poruszanie się jak najbliżej podłogi, najlepiej na czworaka. Ponieważ toksyczny dym unosi się, strefa dolna jest najbezpieczniejsza. Prowizorycznym zabezpieczeniem jest mokra chusteczka czy ręcznik przyłożone do ust i nosa – tworzą filtr, przez który oddychamy.

Ochotnicza Straż Pożarna w Kosinie

Hełm, buty gumowe, pas bojowy, rękawice asekuracyjne, ubranie specjalne, kominiarka
Czapka rogatywka, mundur wyjściowy OSP, sznur galowy do munduru OSP, koszula strażacka, sznur galowy do koszuli strażackiej OSP
strażak, starszy strażak, dowódca roty, pomocnik dowódcy sekcji, dowódca sekcji, pomocnik dowódcy plutonu, dowódca plutonu członek zarządu, zastępca naczelnika, wiceprezes naczelnik, prezes członek komisji rewizyjnej, przewodniczący komisji rewizyjnej
Renault B90 – lekki samochód ratownictwa drogowego, Renault S 170 – średni samochód pożarniczy ze zbiornikiem 3000 l wody, Volkswagen Transporter
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

Błąd

Cann't get any slider data to generate slide in module "mod_joombig_video_slider_vertical".
Solution: Please insert data at parameter "Setting Item", introduction below.
   1. Field [Title] is require, please insert data here.
   2. After fill info, ==> You must "Save" in this tag "Setting Item" before click [save] of joomla button.
Many thanks!

Welcome, Guest